elektroerozivni-obrabeni

EDM – elektroerozivní obrábění

Potřebujete vyrobit formy, lisovací nástroje nebo zdravotnickou či leteckou techniku z materiálu tak tvrdého, že by si na něm vylámaly zuby všechny standardní obráběcí nástroje? Pomůžeme vám. Kromě nejmodernějších CNC brusek najdete u nás v NAVELu i kompletně repasovanou hloubičku Penta Ingersol pro EDM a 2x drátořezy FANUC.

Poptat službu

Elektroerozivní obrábění a vyjiskřování

V čem se vlastně liší technologie EDM obrábění od klasického obrábění pomocí CNC brusek? Především tím, že tato technologie nepracuje s obráběcími nástroji, ale s tepelným a tlakovým účinkem elektrického výboje. Díky těmto výbojům lze obrobek opracovávat s velkou přesností a čistotou povrchu.

Jednou z hlavních výhod EDM obrábění je možnost obrábění velmi tvrdých materiálů, jako je třeba žíhaná nebo kalená ocel, vodivá keramika nebo polykrystalické diamanty. U nás v NAVELu používáme drátové řezání a elektroerozivní hloubení k výrobě lisovacích nástrojů a zhotovení dutin a děr. Také jím při renovaci vyjiskřujeme a renovujeme poškozené soustružnické i frézovací VBD nástroje.

Proč chtít služby právě od nás?

Špičková kvalita

Na kvalitu nástrojů NAVEL se můžete spolehnout. Jsme jedna z mála firem v ČR, která pro výrobu nástrojů na míru používá nejmodernější CNC brusku WALTER VISION 400L.

Měřicí protokoly

To, za co jinde platíte, je u nás samozřejmostí. Ke všem nástrojům na míru NAVEL u nás dostanete podrobný měřicí protokol.

Záruka spokojenosti

Za naše nástroje na míru ručíme. Fakturu vám pošleme až ve chvíli, kdy nám potvrdíte, že jste s nástrojem spokojeni.

Nástroje dle typu materiálu

Naše služby