Elektroerozivní obrábění a vyjiskřování

V čem se vlastně liší technologie EDM obrábění od klasického obrábění pomocí CNC brusek? Především tím, že tato technologie nepracuje s obráběcími nástroji, ale s tepelným a tlakovým účinkem elektrického výboje. Díky těmto výbojům lze obrobek opracovávat s velkou přesností a čistotou povrchu.

Jednou z hlavních výhod EDM obrábění je možnost obrábění velmi tvrdých materiálů, jako je třeba žíhaná nebo kalená ocel, vodivá keramika nebo polykrystalické diamanty. U nás v NAVELu používáme drátové řezání a elektroerozivní hloubení k výrobě lisovacích nástrojů a zhotovení dutin a děr. Také jím při renovaci vyjiskřujeme a renovujeme poškozené soustružnické i frézovací VBD nástroje.

Proč chtít služby právě od nás?

Špičková kvalita

Na kvalitu nástrojů NAVEL se můžete spolehnout. Jsme jedna z mála firem v ČR, která pro renovaci nástrojů používá nejmodernější CNC brusku Walter Vision 400L.

Svoz nástrojů

Potřebuje váš nástroj kompletní servis? Využijte naši služby svoz nástrojů. Pro váš nástroj si osobně dojedeme a pak vám ho v perfektní kondici opět přivezeme.

Záruka spokojenosti

Za naše nástroje na míru ručíme. Fakturu vám pošleme až ve chvíli, kdy nám potvrdíte, že jste se svým nástrojem spokojeni.